Elegancka sukienka na studencki komers

Na różnych etapach edukacji urządzane są dla dzieci i młodzieży bale, stanowiące zakończenie kolejnych etapów nauki. Dawniej jedynym chyba takim balem był bal maturalny, odbywający się już po egzaminie dojrzałości. Później rozpowszechniła się studniówka, czyli bal na sto dni przez maturą, stanowiący ostatni akcent swobody i beztroski i stanowiący wstęp do miesięcy intensywnej nauki. Obecnie organizowane są także bale szóstoklasisty – na zakończenie szkoły podstawowej, bale gimnazjalne – dla uczniów trzeciej klasy gimnazjum oraz studenckie komersy – na zakończenie studiów. Dawniej komersem określano właśnie bal po maturze, czasem mianem tym określa się także bale kończące szkołę podstawową lub gimnazjum.

Sukienki na studencki komers bardzo często przypominają sukienki studniówkowe i zauważyć można wśród studentek najróżniejsze fasony, kroje i wzory sukienek. W zależności od indywidualnych upodobań i gustów można wybrać na studencki komers elegancką, długą suknię lub krótką sukienkę koktajlową. Niezwykle elegancką suknią, uwydatniającą kobiecość i zmysłowy urok studentek są suknie o fasonie syreny. Doskonale uwydatniają kobiece kształty, podkreślają talię i biodra, a świetnie potrafią zamaskować nie zawsze idealne nogi i uda. Jeśli chcemy poczuć się naprawdę wyjątkowo, warto wybrać kobiecą, wieczorową suknię o szerokiej, sztywnej, wielowarstwowej spódnicy w ładnym, intensywnym kolorze.

Zdecydowanie jednak królują na studenckich komersach krótkie sukienki koktajlowe o najróżniejszych fasonach i wzorach. Zawsze kobiety i dziewczęta świetnie prezentują się w sukienkach bombkach i krótkich sukienkach o rozkloszowanej spódnicy. Pięknie każda studentka będzie prezentować się w sukience z falbanami na spódnicy lub z materiałem upiętym w róże. Niezwykle ładnie wygląda także sukienka o fasonie tulipana, delikatnie uwydatniająca biodra. Wśród wzorów panuje duża dowolność. Część sukienek nawiązuje do mody lat 50. i 60. i na sukienkach pojawiają się grochy i groszki. W tym roku będą modne wzory geometryczne – paski i paseczki, koła, prostokąty, esy floresy, a także koronka kwiatowa. Zawsze uniwersalna i modna jest mała czarna, która połączona z interesującymi dodatkami, będzie znakomitą kreacją na komers.