Młodzieżowe kreacje studniówkowe

Studniówka to często pierwszy prawdziwie elegancki i dorosły bal, na który maturzyści zakładają olśniewające, nowe garnitury, a maturzystki – piękne, kobiece suknie wieczorowe. Co roku w okolicach końca grudnia pojawiają się studniówkowe trendy i maturzystki wypatrują z pewnością jakie suknie i fasony będą modne podczas tegorocznej studniówki, jakie kolory i dodatki należy wybrać na bal studniówkowy, by być trendy. Do niedawna na studniówkach przeważały długie i bardzo eleganckie suknie wieczorowe, wykonane z błyszczących i sztywnych tkanin, o szerokiej, rozłożystej spódnicy i gorsetowej górnej części kreacji.

Od jakiegoś czasu na bale studniówkowe wkroczyły sukienki bardziej różnorodne – od długich, wieczorowych, ładnie spływających sukni, przez modne na studniówkach 2012 sukienki midi po krótkie, dziewczęce sukienki koktajlowe. Od kilku sezonów niezwykle modnym fasonem sukienek studniówkowych oraz sukienek na bal gimnazjalistów jest sukienka bombka. Bardzo dziewczęca, lekka, wygodna, doda każdej maturzystce subtelności, wdzięku i wydobędzie dziewczęcy urok. Sukienki bombki mogą mieć cienkie ramiączka, mogą mieć gorsetowy staniczek lub rękawki do łokcia i bufki na ramionach. Ładnie prezentują się sukienki bombki odcięte pod biustem ozdobną wstążką lub paskiem lub bombki z ozdobną kokardą na wysokości biustu. Fason ten pasuje w zasadzie do każdego typu figury. Powinny go jedynie unikać kobiety o szerokich biodrach, gdyż bombka uwydatnia właśnie tę partię ciała. Wśród krótkich sukienek studniówkowych znakomicie prezentują się także klasyczne sukienki koktajlowe o zaznaczonej wyraźnie talii i rozkloszowanej spódnicy.

Wśród tegorocznych trendów studniówkowych znalazły się także sukienki o długości midi. Mają one zazwyczaj górną część przylegającą ciasno do ciała i luźną, szeroką spódnicę do połowy łydki. W sukienkach takich znakomicie będą wyglądać szczupłe i wysokie dziewczęta o figurze w typie H. Szeroka spódnica i wyraźnie zaznaczona talia dodadzą nam kobiecych kształtów. Natomiast jeśli zdecydujemy się na długą suknię studniówkową, warto zrezygnować z szerokich, bardzo wystawnych sukni wieczorowych, a wybrać ładnie opływające sylwetkę sukienki o prostym fasonie, bez sztywnej, tiulowej spódnicy. Dzięki takiej długiej sukni ukryjemy niedoskonałości figury – zbyt szerokie biodra i uda lub nie zawsze idealne nogi.