Śliczne sukienki karnawałowe dla dzieci

Karnawał to czas balów i imprez, na których przebieramy się za najróżniejsze znane postaci. Wśród strojów karnawałowych dla dorosłych przeważają piękne, wieczorowe suknie o rozłożystych, krynolinowych i tiulowych spódnicach, kojarzących się z kreacjami dawnych arystokratycznych i szlacheckich dam. Karnawał kojarzymy także z weneckimi balami maskowymi, na których obowiązkowym elementem są maski o różnych grymasach i wyrazach twarzy, zasłaniające naszą twarz przez cały bal i pozwalające nam podczas tej zabawy stać się kimś innym, ukryć swoją tożsamość. Karnawałowe kreacje to zazwyczaj wieczorowe, eleganckie suknie o szerokich, wielowarstwowych spódnicach i gorsecie, uwydatniającym biust i wąską talię.

W karnawale także dzieci chodzą na bale karnawałowe. W szkołach podstawowych organizowane są dla dzieci bale przebierańców, na których dziewczynki i chłopcy przebierają się za postacie z bajek, kreskówek, znanych filmów. Na dziecięcych balach karnawałowych nie może nigdy zabraknąć księżniczek, Śpiących Królewien, Kopciuszków, czarownic, wróżek, Czerwonych Kapturków, Indianek, Cyganek, biedronek, pszczółek, piratów, Supermanów, Zorrów, Indian, Elvisów Presleyów i innych postaci. Kostiumy karnawałowe można kupić w sklepach, wypożyczyć lub samodzielnie uszyć. Jeśli tylko potrafimy szyć, postarajmy się samodzielnie przygotować strój karnawałowy dla naszej pociechy – wówczas nasze dziecko będzie mogło uczestniczyć w przygotowaniu takiego stroju. Kupując materiał na taki kostium karnawałowy, zwróćmy uwagę przede wszystkim no, by przepuszczał powietrze. W czasie takiego karnawałowego balu dzieci bawią się spontanicznie i nie oszczędzają energii, dlatego postarajmy się przygotować strój z naturalnych tkanin, przepuszczających powietrze. Zwróćmy uwagę także na to, by strój był wygodny i solidnie wykonany. Po pierwsze na balu karnawałowym liczy się przede wszystkim dobra zabawa, warto zatem postarać się, by nasze dziecko mogło bawić się spontanicznie i swobodnie i by strój nie krępował ruchów.

Dziewczynki wybierają zazwyczaj na karnawałowy bal przebierańców śliczne sukienki o szerokich, tiulowych spódniczkach, w których bez wątpienia czują się jak księżniczki. Kolorowe, tiulowe sukienki wykonane są z błyszczących, eleganckich materiałów i mają różną długość. Jeśli zdecydujemy się na długą sukienkę, sprawdźmy dobrze, by podczas zabawy sukienka nie plątała się pod nogami i nie utrudniała ruchów.