Stroje karnawałowe dla dorosłych

Karnawał kojarzy się nam natychmiast z balami karnawałowymi, przebraniami, kostiumami i szalonymi  karnawałowymi kreacjami. U nas w Polsce tradycja karnawałowych balów przebierańców nie jest głęboko zakorzeniona, częściej na zabawie sylwestrowej niż w czasie karnawału przebieramy się za najróżniejsze postaci, ubieramy maski i zakładamy kolorowe karnawałowe kreacje pełne przepychu i blasku – piór, cekinów, brokatu i ozdób. W wielu szkołach podstawowych do tej pory urządzane są dla dzieci bale karnawałowe z obowiązkowymi kostiumami księżniczek, czarownic, biedronek, Zorrów, Supermanów i piratów.

Bale karnawałowe dla dorosłych kojarzymy często z weneckimi balami maskowymi, z obowiązkowymi maskami na twarzy, które pozwalają nam na tę jedną noc być kimś innym, ukryć własną tożsamość i bawić się z innymi zamaskowanymi i nieznanymi nam osobami. Poza fantastycznymi maskami o najróżniejszych kolorach i grymasach na balach weneckich obowiązują wspaniałe, wieczorowe, kolorowe  ozdobne suknie, wzorowane na dawnych mieszczańskich i królewskich kreacjach. Ozdobne, szalone maski razem z pięknymi szerokimi sukniami o rozłożystych, krynolinowych spódnicach, szalami boa i ozdobnymi piórami we włosach stworzą z pewnością niepowtarzalną atmosferę rodem z karnawałowych balów weneckich.

U nas mamy szansę znaleźć oferty takich balów maskowych w okolicach Sylwestra. Ekskluzywne hotele, stylowe restauracje, pałace i zamki organizują takie bale maskowe, na których obowiązują eleganckie, wytworne suknie o szerokich, rozłożystych spódnicach. W mniej eleganckich lokalach – klubach, pubach organizowane są karnawałowe bale przebierańców. Wówczas obowiązuje przebranie – za księżniczkę, wiedźmę, Indiankę, kowbojkę itp. Takie stroje karnawałowe znajdziemy w specjalnych sklepach lub wypożyczalniach strojów karnawałowych. Jeśli mamy zdolności manualne i lubimy i potrafimy szyć, możemy same uszyć sobie oryginalny kostium karnawałowy na imprezę w klubie. Najczęściej wśród kostiumów dominują stroje z bajek, kreskówek i znanych ikon popkultury. Jeśli planujemy uszyć samodzielnie kostium karnawałowy, zadbajmy przede wszystkim, by był solidnie wykonany i wygodny.