Sukienka na bal gimnazjalny i bal szóstoklasisty

Czas karnawału, czyli początek roku to czas szczególny przede wszystkim dla maturzystów i gimnazjalistów. W styczniu i lutym odbywają się bale studniówkowe i gimnazjalne, a czasem organizowane są także bale dla szóstoklasistów. Szczególnie czas ten przeżywają maturzyści – do egzaminu dojrzałości coraz bliżej, widmo egzaminów maturalnych urealnia się coraz bardziej, a studniówka to ostatnia huczna zabawa przed intensywną nauką.

Moda studniówkowa jest zmienna jak każda inna moda. Jakiś czas temu maturzystki zakładały na bal studniówkowy przede wszystkim długie i niezwykle eleganckie suknie wieczorowe, o szerokich spódnicach i gorsetowej górnej części. Takie sukienki wieczorowe, wykonane z niezwykle eleganckich, połyskujących tkanin dodawały z pewnością każdej maturzystce powagi i kobiecości. Obecnie modne są zarówno krótkie, koktajlowe sukienki, sukienki midi oraz długie suknie o prostym kroju, opływające ładnie sylwetkę.

Krótkie, ładne sukienki w intensywnych kolorach są najpopularniejszymi obecnie sukienkami na balach gimnazjalnych, balach szóstoklasistów, a także na balach studniówkowych. Szczególnie chętnie dziewczęta wybierają sukienki o fasonie bombki. Taka sukienka bombka znakomicie pasuje do dziewczęcej urody gimnazjalistek i szóstoklasistek – bardzo dziewczęca, uwydatniająca młodzieńczy wdzięk i czar. Sukienki bombki mogą mieć ramiączka, mogą być wiązane na szyi, mogą mieć rękawy do łokcia z delikatnymi bufkami na ramionach.

Inne sukienki wybierane na bal gimnazjalny to ładne, dziewczęce sukienki z rozkloszowaną spódnicą i obcisłą górą. Sukienki takie często są odcięte pod biustem przy pomocy tasiemki lub wstążki i luźno spływają w dół. Dzięki takiemu fasonowi można ukryć niedoskonałości figury – zbyt szerokie biodra lub wystający brzuszek. W wypadku dziewczęcych sukienek prostota i naturalność jest jak najbardziej pożądana, dlatego warto postawić na ładny, prosty fason i ciekawy kolor, a zrezygnować z nadmiernego przepychu, ozdób i elegancji. Dziewczęta o jasnej karnacji i jasnych włosach powinny wybierać sukienki o intensywnych kolorach. Ciemne brunetki ładnie będą wyglądać w białych i pastelowych kolorach.